Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: AVUSTRALYA YA YERLESMENIN YOLLARI  (Okunma Sayısı 26637 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BMW
Yeni Uye
*

« Yanıtla #15 : Ocak 27, 2009, 08:19:36 pm »

EVLİLİK SONRASI EŞ  DAVETİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR HAZIRLANDIKTAN SONRA ,NASIL BİR PROSÖDÜR İŞLİYOR ? VİZE İÇİN KONSOLOSLUĞA DİREK BAŞVURMAK MI GEREKİYOR ? WEB SAYFASINDA BİLDİRDİĞİ GİBİ 2 SENE BEKLETME OLASILIKLARI VARMI ? TEŞEKKÜRLER. 

themotocycle aramiza hosgeldin...

Herseyden onemlisi vize icin basvuru yaptiysan Avustralya Buyukelciligi herzaman uzak tarihi vize icin verir.Nasil dersen vize verilmesi icin 6 aya kadar uzayabilen bir prosedur var fakat bu zaman dilimi esinin calisma durumuna gore degisebilir.Eger esin burada vergi odedigi bir iste calisiyor ve devletten para yardimi almiyorsa bu islem 2 ay gibi bir zamanda cozulur.

Tanidigim birkac Sudanli var.Bunlar evlendikleri ve calistiklari halde 1 seneyi askin zamandir bekliyorlar.Fakat ulkenin politikasi ile ilgili olan birsey bu.Eski basbakan Howard`in afrikali gocmen projesi iste...

Bu arada sana oncelikle gecici vize veriyorlar vize numarasi 309 (TR) , iki sene sonra oturum vizesi vize numarasi 100 (PR) verilecek vatandas olmak icin ise onunde 3 sene olacak. Yani genelde bu sekilde calisiyor ama bu zaman dilimlerinde degisme olmaz.Gocmen poilitikasi.

Daha fazla bilgi istersen buraya yaz baskalari da birseyler karalar heralde sana iyi sanslar.

Bu arada hangi sehire geliyorsun?

(Lutfen ozel mesaj ile soru sormayiniz)
themotocycle
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 28, 2009, 01:48:44 am »

merhaba hoşbulduk, ayrıca çok teşekkür ederim bilgiler için ,2 ayda dediniz içim rahatladı ,kısmetse Brisbane'e geliyoruz ,fakat henüz evlenmediğimiz için başvuru yapmadım ,yaza doğru en erken evlenebiliriz ,ve sonrasında başvuru yapıcam eşim sürekli çalışıyor mesleği var bunu kanıtlayan yazılaı belgeleri getiricek yanında ..,fakat başvuru esnasında bende Türkiye'de çalışıyor olmak zorundamıyım ? turistlik vizelerde böyle bir şey istiyorlar ,eş davetindede ben türkiyede çalışıyor olmak zorunda değilim değilmi ? yani işsiz olabilirim ,çünkü burada işimi yakın bir gelecekte kaybetme olasılığım var Üzgün
BMW
Yeni Uye
*

« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2009, 11:34:55 am »

,fakat başvuru esnasında bende Türkiye'de çalışıyor olmak zorundamıyım ? turistlik vizelerde böyle bir şey istiyorlar ,eş davetindede ben türkiyede çalışıyor olmak zorunda değilim değilmi ? yani işsiz olabilirim ,çünkü burada işimi yakın bir gelecekte kaybetme olasılığım var Üzgün

Kesinlikle HAYIR

Onemli olan buraya geldiginde esinin sana bakabilecegini belirtmesi.Hepsi o yanliz dugunden sonra hemen basvuru yap.senden belgeler isteyecek.Aslinda esin gelmeden once oradaki 2-4 kisiden sizin iliskinizi dogrulayacak yazi getirsin.Mesela yazacak kisi , ben XXX le XXX in iliskisini biliyorum ve iyi anlasiyorlar... gibi...

themotocycle
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2009, 08:44:57 pm »

evet ,biz internetten tanışdığımız için ilişkimizi destekleyen bu tür yazılara ihtiyacımız olucak her ne kadar nişanlım türkiyeye gelmiş bir arada olmuş olsakda ,2005 yılnda ki mektup gönderim ,son 2 seneki telefon görüşme kayıtlarımız dahil  hepsini saklıyorum başvuru için..
BMW
Yeni Uye
*

« Yanıtla #19 : Şubat 05, 2009, 12:56:33 pm »

oK

metin
Yeni Uye
*

« Yanıtla #20 : Ekim 19, 2009, 10:37:47 pm »

Ben almanyada oturuyorum ve alman vatandasiyim avustralya yada amerikaya yerlesmek istiyorum esim ve 3 tane cocugumla alman yada sartlar eskisi gibi degil artik benim alman vatandasi olmam avustralya yada amerikaya yerlesmek icin bir avantaji varmi ve yerlesmek icin ne yapmam lazim benim almancam iyi ama ingilizcem yok duydugum kadariyla avustralyada alman cok varmis ve alman is yerleride bana avustralyaya  yerlese bilmem icin bilgi verirseniz cok memnun olurum simdiden tesekkürler
Tarik
Yeni Uye
*

« Yanıtla #21 : Ocak 30, 2010, 01:32:02 pm »

Selam arkadaslar .... bende diyer arkadslar gibi Avustralya'ya gitmek istiyorum iki yil once Avustralyali bir bayan ile tanistim... (internette) ve Turkiyeye geldi yaklasik 2 ay kaldi simdi o ulkesine dondu  ve beni oraya goturmek istedi bana davetiye yolladi ve bana turist vizesi icin basvuru yapmami soyledi, bende yaptim ama red cevabi geldi .... halbuki istedikleri butun evraklar mevcuttu .. Ayrica ben 1997 yilindan beri yurt disinda calisiyorum  (Qatar , Bahrain ve Suudi Arabistan ) ve halen orada ikamek etmekteyim ve clismaktayim ... sizce arkadaslar neden reddedildi?Ney
doganbayar
Yeni Uye
*

« Yanıtla #22 : Mart 29, 2010, 08:12:00 pm »

arkdaslar bende bu ülkede yasayan ve magdur durumda bırakılan bir gencim.bende bugun internette avustralyanın sartları hakkında bilgiler edindim ve gerçekten oraya yerleşip orad hayatımı kurmak için düşündüm.bana yardımcı olabilirmisin yada yetkili biriyle görüşmek istiyorum konuşmak ve sartları ögrenmek istiytorum nasıl olabilir diye msn adresiniz varsa akleyebirim konusalım lütfen.degişmek lazım gerçekten yoksa hiç bir şeyi basaramaz olduk üzüldük ezildik hep issiz kaldık bulduysakda saçma sapan işler oldu yetkili biriyle bunları konusamk istiyorum yada bu forum sitesinden da konusabiliriz hoşcakalın...
maxi
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Temmuz 09, 2010, 01:28:09 am »

Merhabalar,

Benim kiz arkadasim avustralyada oturma izniyle calisan bir yabanci kisi. Ve biz de avustralyada 2 ay icinde evlenmek istiyoruz. Tabi benim oraya evlilik icin gitmem ve daha sonra da is aramam gerekiyor.

1) Hangi formu doldurmam islerin hizli sonuclanmasini saglar? Partner (temporary and permanent) - Offshore (subclasses 309 and 100) vizesi mi, yoksa Prospective Marriage (temporary) - Offshore (subclass 300) vizesi mi?
2) Bu islemler yaklasik ne kadar surer? 2 ayda sonuclanabilir mi?
3) Vize formuyla illa Turkiyedeki Avustralya konsolosluguna mi muracaat etmeliym? Arap Emirliklerinde yasadigim icin buradan konsolosluga verebilirmiyim?
4) Hangi dokumanlari hazir etmem lazim? pasaport, nufus sureti yeterli mi.

tesekkurler.
bycavera
Yeni Uye
*

« Yanıtla #24 : Kasım 29, 2010, 11:51:30 pm »

Merhabalar Avusturalya da dil eğitimi almaya karar verdim. Yalnz yaşam koşullarına aklımda hep tek soru var alısabilir miyim. Yaşam sartları kolaylıkları zorlukları nelerdir. Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: